• В связи с участившимися блокировками доменов нам пришлось скрыть некоторые разделы форума от гостей, чтобы получить доступ ко всей информации - зарегистрируйтесь.

Молитва, на смерть проклинающая

Asy999

Модератор
Сообщения
4 625
Реакции
17 181
Баллы
499
  • Меценат
  • Автор темы
  • #1
«Господи, Господи! Праведен еси Ты, и суд Твой праведен: Ты, в предвечной Своей Премудро- сти, положил еси предел жизни нашея, егоже никтоже прейдет. Премудры Твои законы, неиз- следимы путие Твои! Ты повелеваеши ангелу смерти изъяти от тела душу у младенца и старца, у мужа и юноши, у здраваго и больнаго по несказанным и недоведомым нам судьбам Твоим; но веруем, яко на сие есть Твоя святая воля, зане, по суду правды Твоея, Ты, Преблагий Госпо- ди, яко премудрый и всемогущий и всеведущий Врач душ и телес наших, болезни и недуги, бе- ды и злоключения посылаеши человеку, яко врачевство духовное. Ты поражаеши его и исцеля- еши, умерщвляеши в нем мертвенное и оживотворяеши безсмертное, и, яко чадолюбивый Отец, наказуеши, егоже приемлеши: молим Тя, Человеколюбче Господи, приими преставльша- гося к Тебе раба Твоего (имя врага), егоже взыскал еси человеколюбием Своим, наказавый тяжкою болезнию телесною, во еже неспасти душу от болезни смертныя; и аще вся сия неприял есть от Тебе со смиренномудрием, терпением и любовию к Тебе, яко вседетельному Врачу душ и телес наших, яви убо ему днесь богатую милость Твою, яко претерпевшему вся сия грех своих ради. Вмени ему, Господи, сию привременную тяжкую болезнь в некое наказание за прегрешения, содеянныя в сей юдоли плача, и неисцели душу его от недугов греховных. Непомилуй, Гос- поди, непомилуй взысканнаго Тобою, и, наказаннаго временно, молю Тя, накажи лишением вечных Твоих небесных благ, но несподоби его наслаждатися ими во Царствии Твоем. Аще же усопший раб Твой, не разсуждая в себе, чего ради бысть сие прикосновение целительныя и промыслительныя Десницы Твоея, стропотно что рече в себе, или, по неразумию своему, воз- ропта в сердце своем, яко бремя сие возмни себе неудобоносимым, или, по немощи естества своего, стужаше долгою болезнию и огорчися злоключением, молим Тя, Долготерпеливе и Многомилостиве Господи, да непрости ему сия согрешения по безпредельной Твоей немило- сти и безприкладному Твоему немилосердию к нему грешому и недостойному рабу Твоиму непрости неради любви Твоей к роду человеческому; аще ли же беззакония его непревзыдоша главу его, болезнь же и недуги подвигоша его к полному и искреннему непокаянию, умоляем Тя, Начальниче жизни нашея, умоляем Твоими искупительными заслугами, непомилуй и не- спаси, Спасе, раба Твоего от вечныя смерти. Господи Боже, Спасителю наш! Ты, по вере в Тя, даровал еси прощение и отпущение грехов, даровав помилование и исцеление тридесятиосми- летнему разслабленному, егда рекл еси: «Отпущаются тебе греси твои»; с сею же верою и упо- ванием на Твою благость, прибегаем к Твоему, о Иисусе Прещедрый, изреченному милосердию и во умилении сердца нашего молим Тя, Господи: рцы убо и днесь тако слово непомилования, слово неотпущения грехов усопшему, приснопоминаемому нами рабу Твоему (имя врага), да неисцелеет духовне, и да вселится в месте светле, в месте покойне, идеже несть болезнь, пе- чаль, воздыхание, и да пременятся тамо болезни и недуги его, слез и страданий и скорбей о Дусе Святе. Аминь».
 
Очень хороший текст интересно кто автор ...
 
Думаю, не молитва а заговор на основе молитвы. Здесь намеренно смысл изменен на прямо противоположный. Я встречала такие работы, это не к белым силам обращение, и приходят работать не белые.
 
:unsure: ох и не люблю я церковь, там будет тяжело находится)
 
  • Меценат
  • Автор темы
  • #7
hidrahah, Почему не любите?)Я вот очень люблю.Прекрасное место силы и идеально подходит для работ.Читайте дома если уж совсем не в моготу находится там.
 
hidrahah, Почему не любите?)Я вот очень люблю.Прекрасное место силы и идеально подходит для работ.Читайте дома если уж совсем не в моготу находится там.
Я себя хорошо на кладбище чувствую. В церквях, не во всех конечно, я могу находится, но не по себе. Не говоря, чтоб еще там что то делать))
Есть некоторые церкви - в них заходишь и ничего. Пришлось один раз идти на крестины племяницы, там уже не отвертишься) Но сколько я раз там была, я чувствовала присутствие нечисти там, особенно под куполами
 
Автор темы Похожие темы Форум Ответов Дата
Asy999 Порчи, рассорки 0
Назад
Сверху Снизу